KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666079
*
nr 1466 6079
Alberto Spadolini
(1907-1972), Italien
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 19:18:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 08:53:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Läs mer om Alberto Spadolini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alberto spadolini balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa italien italiensk italy kvinna kvinnor olja oljemålning sydeuropa
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Läs mer om Alberto Spadolini
nr 1466 6079
Alberto Spadolini
(1907-1972), Italien
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 08:53:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och mÃ¥lare född 1907, död 1972.Läs mer om Alberto Spadolini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alberto spadolini balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa italien italiensk italy kvinna kvinnor olja oljemålning sydeuropa
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37